Václav Jansa

36486. U Splitu

popis: Akvarel, 21x26 cm. Signováno vpravo dole Václav Jansa 1909. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Na papíře skvrnky.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště židovské město. Podílel se tvorbě Maroldova panoramatickém obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

zbývá: 13 dnů, 20 hodin

konec dražby: 30.10.2019 19:42:00

vyvolávací cena: 800 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 2 300 Kč