Václav Jansa - Vodopád

Olej na kartonu, 35x22 cm. Signováno vpravo dole Jansa. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 45 cm

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
82442. Vodopád
Dražba ukončena:31.08.2022 21:45:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč