Václav Karel

305876. Krajina s kvetoucí loukou

popis: Olej na plátně, 60x90 cm. Nesignováno. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Díla byla získána přímo od rodiny autora. Nalezeno torzo podpisu,datováno 45.

o autorovi: 1902-1969
Narodil se v Dobříči u Kralovic na Plzeňsku. Studoval keramiku v Bechyni, v Praze UMPRUM u prof. Maška a Kysely a AVU u prof. Švabinského a Šimona. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě a portrétům. Zajímavostí je, že většina jeho díla byla zničena při bombardování Prahy, kdy byl zničen dům, ve kterém žil a tvořil na místě nynějšího Tančícího domu.

dražba ukončena: 18.08.2020 20:03:28

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 3 800 Kč