Václav Karel

305882. Soubor 2 prací

popis: Olej na plátně a kombinovaná technika, od 12x10 cm do 60x45 cm. 1x Signováno vpravo dole V. Karel. 1x rám, 1x rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1902-1969
Narodil se v Dobříči u Kralovic na Plzeňsku. Studoval keramiku v Bechyni, v Praze UMPRUM u prof. Maška a Kysely a AVU u prof. Švabinského a Šimona. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě a portrétům. Zajímavostí je, že většina jeho díla byla zničena při bombardování Prahy, kdy byl zničen dům, ve kterém žil a tvořil na místě nynějšího Tančícího domu.

dražba ukončena: 18.08.2020 20:10:16

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 800 Kč