Václav Macháň - Chalupy

Olej na plátně, 20x30 cm. Signováno vpravo dole Macháň. Rámováno.

Nejdelší strana: 54 cm

o autorovi: 1921 – 2020
Malíř. Studoval na Škole dekorativního umění v Praze, za války totálně nasazen, po válce získal pedagogickou kvalifikaci a působil jako učitel. V té době též absolvoval soukromá studia u prof. Fišárka. Věnoval se především krajinomalbě, kde osobitě komponoval stylizované krajinné, rostlinné a architektonické prvky. Maloval také zátiší, zabýval se i grafikou. Důležitou oblastí jeho tvorby byl vztah k ženě. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha oblastních galeriích a v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

Václav Macháň
153537. Chalupy
Zbývá:8 dnů, 9 hodin
Konec dražby:18.01.2026 20:57:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 100 Kč

1 100 Kč limit (09.01.2026 17:53:52) 210
1 000 Kč 09.01.2026 10:02:59 305