Václav Malý - Březový háj

Olej na kartonu, 33x25 cm, signováno vpravo dole V. Malý, rám.

1874, Praha - 1935, Praha
Student AVU (1900-1906; prof. Brožík, Schwaiger). Nejdříve se zabýval pražskými motivy, ale poté ho jeho záliba v barevnou sytost zavedla na Chodsko, kde se věnoval selským motivům. Tvořil i v oblastech Moravského Slovenska a okolí Uherského Brodu. Jeho dílo z Chodska bylo po výstavě ve Vídni hodnoceno velice kladně v Anglii i Francii.

Pozn.: Rám poškozen. Vzadu razítko umělecké pozůstalosti V. Malý.

3184. Březový háj
Dražba ukončena:25.11.2015 21:03:17
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 500 Kč