Václav Malý - Maruška na Šumavě

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Signováno vpravo dole, olej na plátně lepeno na malířské lepence, 50 x 35 cm, rámováno ve vkusné galerijní liště. Vzácná ukázka výbavy dětské lyžařky na Šumavě v mistrovském provedení poučeného umělce. Obraz původně pochází z majetku autora!

 Václav Malý, narodil se 19. 2. 1874 v Praze - Bubenči. Malíř obrazů z Chodska. Žák akademie výtvarného umění v Praze u prof. Brožíka a Schwaigera. Zpočátku maloval motivy staropražské a z pražských ulic. Ale jelikož měl vyvinutý smysl pro barevnou sytost, tak ho to zavedlo na Chodsko. V Klenčí se spřátelil s Baarem, jemuž akvareloval "Chodskou madonu" a navrhl dvě malby na skle do klenečského kostela na paměť Baarových rodičů. Studoval na Chodsku krajinu a vytvářel veliké obrazy s hromadnými selskými výjevy.

o autorovi: 1874 - 1935

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 75 000 Kč

107458. Maruška na Šumavě
Dražba ukončena:20.12.2023 20:16:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč