Václav Malý

52876. Žena v kroji

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 85x50 cm. Signováno vpravo dole V. Malý. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1874, Praha - 1935, Praha
Student AVU (1900-1906; prof. Brožík, Schwaiger). Nejdříve se zabýval pražskými motivy, ale poté ho jeho záliba v barevnou sytost zavedla na Chodsko, kde se věnoval selským motivům. Tvořil i v oblastech Moravského Slovenska a okolí Uherského Brodu. Jeho dílo z Chodska bylo po výstavě ve Vídni hodnoceno velice kladně v Anglii i Francii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 75 000 Kč

dražba ukončena: 25.11.2020 22:07:12

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 600 Kč