Václav Menčík - Kompozice

Kresba, 18x28 cm, signováno vpravo dole Menčík 16.11. 65, rám, plexisklo.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1926 – 2013
Malíř. Studoval v ateliéru E. Filly a na VŠUP v Praze u J. Nováka. Byl asistentem prof. Filly na VŠUP a později tamtéž profesorem. Byl členem JUV, skupiny Radar a výtvarné skupiny Tolerance, s níž vystavoval. Ve volné tvorbě se nejprve věnoval grafice, později se zabýval výhradně malbou. Na jeho tvorbu měly vliv východní filozofie a systém jógy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha dalších významných tuzemských galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč.

7202. Kompozice
Dražba ukončena:26.01.2017 19:44:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 900 Kč