Olej na sololitu, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Pospíšil 96. Rámováno.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1930
Malíř, pedagog. Studoval na AVU v Praze u profesorů Sychry a Rady, absolvoval aspirantské studium u prof. Součka. Působil na AVU jako odborný asistent, posléze docent a prorektor. Věnuje se malířské tvorbě a realizacím v architektuře. Zobrazuje severočeskou průmyslovou krajinu, zejména Mostecko, je představitelem moderní realistické malby. Jeho práce jsou zastoupeny v NG v Praze a v dalších významných českých galeriích.