Václav Seidl - Cesta krajinou

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 34x45 cm. Signováno vpravo dole Václav Seidl 1915. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1886 – 1942
Malíř. Studoval na soukromé malířské škole Karla Reisnera, posléze na UMPRUM u F. Jeneweina, později ještě v ateliéru J. Schikanedera. Po odjezdu do Paříže jeden rok studoval na Academie Julian. Brzy pro svou tvorbu objevil Orlické hory, jejichž obrazy pravidelně vystavoval. Po 1. světové válce, kdy byl raněn a prodělal tyfus, se usadil na 10 let v Praze, pak se odebral natrvalo do Orlických hor, do Rychnova n. Kněžnou, kde maloval a vystavoval.

307160. Cesta krajinou
Dražba ukončena:31.12.2020 20:24:07
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 900 Kč