Václav Špála - Akt v růžové a modré

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie kolorovaná akvarelem, 16x25 cm. Signováno vpravo dole V. Špála. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
44723. Akt v růžové a modré
Dražba ukončena:14.05.2020 22:05:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč limit (13.05.2020 18:18:05) 6727
12 000 Kč limit (13.05.2020 18:18:04) 2216
9 500 Kč 13.05.2020 14:19:14 2216
9 000 Kč 13.05.2020 12:43:23 488
8 500 Kč 13.05.2020 10:24:28 4808
8 000 Kč 12.05.2020 13:16:32 2216
7 500 Kč 12.05.2020 11:20:27 488
7 000 Kč 12.05.2020 6:48:23 2216
6 500 Kč 11.05.2020 21:57:17 488
6 000 Kč limit (11.05.2020 21:57:10) 2216
5 500 Kč 11.05.2020 21:57:11 488
5 000 Kč limit (11.05.2020 21:57:01) 2216
4 900 Kč 11.05.2020 21:57:02 488
4 800 Kč limit (11.05.2020 21:56:56) 2216
4 700 Kč 11.05.2020 21:56:57 488
4 600 Kč limit (11.05.2020 21:56:51) 2216
4 500 Kč 11.05.2020 21:56:52 488
4 400 Kč limit (11.05.2020 21:56:42) 2216
4 300 Kč 11.05.2020 21:56:43 488
4 200 Kč limit (11.05.2020 21:56:33) 2216
4 100 Kč 11.05.2020 21:56:34 488
4 000 Kč limit (08.05.2020 11:51:25) 2216
3 900 Kč 08.05.2020 11:51:26 51
3 800 Kč limit (02.05.2020 23:04:57) 2216
3 700 Kč 02.05.2020 23:04:58 3776
3 600 Kč limit (02.05.2020 20:30:22) 2216
3 500 Kč 02.05.2020 20:30:23 6825
3 400 Kč limit (01.05.2020 20:49:58) 2216
3 300 Kč 01.05.2020 20:49:59 6825
3 200 Kč limit (01.05.2020 20:49:46) 2216
3 100 Kč 01.05.2020 20:49:47 6825
3 000 Kč limit (01.05.2020 20:49:40) 2216
2 900 Kč 01.05.2020 20:49:41 6825
2 800 Kč limit (01.05.2020 20:49:23) 2216
2 700 Kč 01.05.2020 20:49:24 6825
2 600 Kč limit (01.05.2020 20:48:55) 2216
2 500 Kč 01.05.2020 20:48:56 6825
2 400 Kč limit (01.05.2020 20:48:46) 2216
2 300 Kč 01.05.2020 20:48:47 6825
2 200 Kč limit (01.05.2020 14:44:11) 2216
2 100 Kč 01.05.2020 14:44:12 3229
2 000 Kč limit (01.05.2020 14:44:07) 2216
1 900 Kč 01.05.2020 14:44:08 3229
1 800 Kč limit (30.04.2020 7:02:53) 2216
1 700 Kč 30.04.2020 7:02:54 3229
1 600 Kč limit (30.04.2020 7:02:49) 2216
1 500 Kč 30.04.2020 7:02:50 3229
1 400 Kč limit (30.04.2020 7:02:40) 2216
1 300 Kč 30.04.2020 7:02:41 3229
1 200 Kč limit (30.04.2020 7:02:35) 2216
1 100 Kč 30.04.2020 7:02:36 3229
1 000 Kč 30.04.2020 6:06:15 2216
900 Kč 29.04.2020 19:36:06 849
800 Kč 29.04.2020 8:28:30 1040
700 Kč 29.04.2020 6:52:39 2216