Václav Špála - Čtyři jablka (na karpatské dece)

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 19x23 cm. Signováno vpravo nahoře V. Špála 33. Rám.

Pozn.: Rám poškozen, malba mírně poškozena. Dědeček současného majitele získal dílo přímo od autora. Obraz je uveden v soupisu Špálova díla, kde je omylem uveden původní majitel Havlík, namísto Hortlík. Oba pánové pocházeli ze Sobotky a s oběma se V. Špála stýkal, tak pravděpodobně k záměně došlo. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Autentičnost malby a podpisu prověřena akademickým malířem a restaurátorem Martinem Martanem.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
29189. Čtyři jablka (na karpatské dece)
Dražba ukončena:28.02.2019 21:50:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:190 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
190 000 Kč 28.02.2019 21:14:35 226
180 000 Kč 28.02.2019 21:09:40 4996
170 000 Kč 28.02.2019 21:05:15 226
160 000 Kč 28.02.2019 21:04:22 4996
150 000 Kč 28.02.2019 6:57:25 226
140 000 Kč 28.02.2019 1:05:05 784
130 000 Kč 27.02.2019 20:22:02 2985
120 000 Kč 14.02.2019 0:01:55 121
110 000 Kč 04.02.2019 20:49:21 1984
100 000 Kč limit (04.02.2019 20:48:08) 2001
100 000 Kč 04.02.2019 20:48:09 1984
95 000 Kč limit (04.02.2019 17:19:55) 2001
90 000 Kč 04.02.2019 17:19:56 2734
85 000 Kč limit (02.02.2019 6:43:20) 2001
80 000 Kč 02.02.2019 6:43:21 2216
75 000 Kč limit (02.02.2019 6:43:09) 2001
70 000 Kč 02.02.2019 6:43:10 2216
65 000 Kč limit (02.02.2019 1:39:41) 2001
60 000 Kč 02.02.2019 1:39:42 688
55 000 Kč limit (01.02.2019 23:16:58) 2001
50 000 Kč limit (01.02.2019 23:16:57) 849
42 000 Kč limit (01.02.2019 23:16:38) 849
41 000 Kč limit (01.02.2019 23:16:37) 2001
40 000 Kč limit (01.02.2019 23:16:17) 849
39 000 Kč 01.02.2019 23:16:18 2001
38 000 Kč limit (01.02.2019 22:34:54) 849
37 000 Kč 01.02.2019 22:34:55 4846
36 000 Kč limit (01.02.2019 22:07:41) 849
35 000 Kč 01.02.2019 19:13:54 2216
34 000 Kč 01.02.2019 15:34:44 488
33 000 Kč 01.02.2019 9:47:59 3723
32 000 Kč 01.02.2019 9:35:37 1984
31 000 Kč limit (01.02.2019 9:35:32) 2216
31 000 Kč 01.02.2019 9:35:33 1984
30 000 Kč limit (01.02.2019 9:35:25) 2216
29 000 Kč 01.02.2019 9:35:26 1984
28 000 Kč limit (01.02.2019 9:35:20) 2216
27 000 Kč 01.02.2019 9:35:21 1984
26 000 Kč limit (01.02.2019 9:35:16) 2216
25 000 Kč 01.02.2019 9:35:17 1984
24 000 Kč limit (01.02.2019 9:31:23) 2216
23 000 Kč 01.02.2019 9:31:24 1984
22 000 Kč limit (01.02.2019 0:15:06) 2216
21 000 Kč limit (01.02.2019 0:15:05) 849
12 000 Kč limit (01.02.2019 0:14:37) 849
11 000 Kč 01.02.2019 0:14:38 2216
10 000 Kč limit (31.01.2019 23:59:54) 849
9 500 Kč 31.01.2019 23:59:55 2533
9 000 Kč limit (31.01.2019 23:59:45) 849
8 500 Kč 31.01.2019 23:59:46 2533
8 000 Kč limit (31.01.2019 23:59:28) 849
7 500 Kč 31.01.2019 23:59:29 2533
7 000 Kč limit (31.01.2019 23:54:30) 849
6 500 Kč 31.01.2019 23:54:31 2533
6 000 Kč limit (31.01.2019 23:17:18) 849
5 500 Kč 31.01.2019 23:05:42 318
5 000 Kč 31.01.2019 23:01:10 2117