Václav Špála

48413. Eva

popis: Kolorovaný dřevoryt, 20x15 cm. Signováno vpravo dole V. Špála 34. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Tisk na lepence.

o autorovi: Přidal se k umělecké skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

zbývá: 20 dnů, 10 hodin

konec dražby: 26.08.2020 19:48:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 2 400 Kč