Václav Špála - Ovocné zátiší

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 32x40 cm. Signováno vpravo dole v tisku V. Špála 39. Volný list.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
56938. Ovocné zátiší
Dražba ukončena:18.03.2021 19:40:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč 18.03.2021 19:35:46 2216
9 000 Kč 18.03.2021 19:31:01 39
8 500 Kč 18.03.2021 19:30:14 2216
8 000 Kč 18.03.2021 19:25:26 39
7 500 Kč 18.03.2021 19:03:43 8053
7 000 Kč 17.03.2021 20:06:04 2216
6 500 Kč limit (17.03.2021 20:05:51) 5179
6 000 Kč 17.03.2021 20:05:52 2216
5 500 Kč limit (17.03.2021 19:37:42) 5179
5 000 Kč 17.03.2021 19:37:43 238
4 900 Kč limit (17.03.2021 19:37:38) 5179
4 800 Kč 17.03.2021 19:37:39 238
4 700 Kč limit (17.03.2021 19:37:32) 5179
4 600 Kč 17.03.2021 19:37:33 238
4 500 Kč limit (17.03.2021 19:37:28) 5179
4 400 Kč 17.03.2021 19:37:29 238
4 300 Kč limit (17.03.2021 19:37:22) 5179
4 200 Kč 17.03.2021 19:37:23 238
4 100 Kč limit (17.03.2021 18:50:53) 5179
4 000 Kč 17.03.2021 18:37:06 2216
3 900 Kč 17.03.2021 18:06:19 5233
3 800 Kč 09.03.2021 12:11:03 2216
3 700 Kč 09.03.2021 11:47:18 457
3 600 Kč 07.03.2021 6:00:27 2216
3 500 Kč 07.03.2021 0:03:50 1217
3 400 Kč 03.03.2021 20:16:54 2216
3 300 Kč 03.03.2021 20:03:07 8053
3 200 Kč 02.03.2021 8:53:39 2216
3 100 Kč 01.03.2021 20:27:33 4694
3 000 Kč 28.02.2021 18:01:43 2216
2 900 Kč 28.02.2021 16:55:59 457
2 800 Kč 27.02.2021 15:46:55 2216
2 700 Kč 27.02.2021 13:34:24 457
2 600 Kč 26.02.2021 20:40:38 2216
2 500 Kč 25.02.2021 19:30:20 238
2 400 Kč 24.02.2021 18:05:22 2216
2 300 Kč 24.02.2021 16:51:58 457
2 200 Kč 24.02.2021 15:40:18 2216
2 100 Kč 24.02.2021 13:03:37 7797
2 000 Kč 24.02.2021 12:51:37 3743
1 900 Kč 22.02.2021 18:29:31 2216
1 800 Kč 22.02.2021 17:59:44 1217
1 700 Kč 21.02.2021 18:35:53 2216
1 600 Kč 21.02.2021 17:13:46 3425
1 500 Kč 21.02.2021 6:59:27 2216
1 400 Kč 17.02.2021 7:16:17 3425
1 300 Kč 15.02.2021 20:58:57 5233
1 200 Kč 12.02.2021 22:34:55 143
1 100 Kč 12.02.2021 20:37:13 849
1 000 Kč 11.02.2021 23:58:43 659