Václav Špála - Pět jablek, jedna hruška

Detail položky

Detail položky

Akvarel, 24x38 cm, Signováno vpravo dole V.Špála 46 Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu věnování prof. J.Divišovi.

Nejdelší strana: 64 cm

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

posouzeno znalcem
115615. Pět jablek, jedna hruška
Zbývá:22 dnů, 15 hodin
Konec dražby:29.05.2024 22:47:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:41 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
41 000 Kč 05.05.2024 12:49:37 12776
40 000 Kč 04.05.2024 21:31:19 14943
39 000 Kč limit (04.05.2024 21:31:06) 12776
38 000 Kč 04.05.2024 21:31:07 14943
37 000 Kč 03.05.2024 13:00:39 12776
36 000 Kč 03.05.2024 11:47:20 11586
35 000 Kč limit (03.05.2024 11:47:02) 12776
34 000 Kč 03.05.2024 11:47:03 11586
33 000 Kč 01.05.2024 16:31:35 12776
32 000 Kč limit (01.05.2024 16:31:25) 11586
32 000 Kč 01.05.2024 16:31:26 12776
31 000 Kč limit (29.04.2024 8:02:33) 11586
30 000 Kč limit (29.04.2024 8:02:21) 2216
29 000 Kč 29.04.2024 8:02:22 11586
28 000 Kč limit (29.04.2024 6:13:58) 2216
27 000 Kč limit (29.04.2024 6:13:57) 12776
26 000 Kč limit (28.04.2024 20:15:56) 12776
25 000 Kč limit (28.04.2024 20:15:43) 2216
25 000 Kč limit (28.04.2024 20:15:44) 12776
23 000 Kč limit (28.04.2024 19:19:04) 2216
22 000 Kč limit (28.04.2024 19:19:03) 12776
21 000 Kč limit (28.04.2024 18:50:47) 12776
20 000 Kč 28.04.2024 18:26:29 2216
19 000 Kč limit (28.04.2024 18:26:17) 12776
18 000 Kč 28.04.2024 18:26:18 2216
17 000 Kč limit (28.04.2024 15:42:23) 12776
16 000 Kč 28.04.2024 10:40:42 2216
15 000 Kč 27.04.2024 16:41:21 5629
14 000 Kč 27.04.2024 15:21:45 2216
13 000 Kč 27.04.2024 13:03:35 11586
12 000 Kč 27.04.2024 8:54:10 831
11 000 Kč 27.04.2024 6:56:32 2216
10 000 Kč 27.04.2024 1:12:30 9009
9 500 Kč 27.04.2024 0:42:03 5712
9 000 Kč 26.04.2024 19:38:00 2216
8 500 Kč 26.04.2024 17:58:42 2533
8 000 Kč 26.04.2024 16:10:24 831
7 500 Kč 26.04.2024 14:14:15 2216
7 000 Kč 26.04.2024 13:04:23 2710
6 500 Kč 26.04.2024 12:29:32 2216
6 000 Kč limit (26.04.2024 10:00:31) 2633
6 000 Kč 26.04.2024 10:00:32 1488
5 500 Kč limit (26.04.2024 9:35:35) 2633
5 000 Kč 26.04.2024 9:13:09 6634