Václav Špála - Večer

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Akvarel, 26x44 cm. Signováno vlevo dole Špála 1935. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
40222. Večer
Dražba ukončena:30.01.2020 22:53:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:41 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
41 000 Kč limit (30.01.2020 22:37:44) 1394
40 000 Kč 30.01.2020 21:47:04 4224
39 000 Kč 30.01.2020 21:46:14 28
38 000 Kč 30.01.2020 21:33:16 4224
37 000 Kč 30.01.2020 19:23:01 6438
36 000 Kč 29.01.2020 20:49:29 4224
35 000 Kč limit (28.01.2020 23:34:09) 354
34 000 Kč 28.01.2020 23:34:10 6438
33 000 Kč limit (28.01.2020 23:34:03) 354
32 000 Kč 28.01.2020 23:34:04 6438
31 000 Kč limit (28.01.2020 20:18:27) 354
30 000 Kč limit (28.01.2020 20:18:26) 4224
25 000 Kč limit (28.01.2020 19:45:33) 4224
24 000 Kč 27.01.2020 8:11:57 113
23 000 Kč 26.01.2020 17:12:33 890
22 000 Kč 19.01.2020 23:30:14 6438
21 000 Kč 19.01.2020 16:06:04 890
20 000 Kč 17.01.2020 21:08:29 6438
19 000 Kč 16.01.2020 23:33:03 2385
18 000 Kč 08.01.2020 15:03:55 2734
17 000 Kč 03.01.2020 17:31:02 6318
16 000 Kč 02.01.2020 16:54:01 6438
15 000 Kč 02.01.2020 16:31:07 3525
14 000 Kč 29.12.2019 20:44:39 6438
13 000 Kč 27.12.2019 18:04:22 890
12 000 Kč 26.12.2019 0:36:32 3776
11 000 Kč 25.12.2019 16:12:22 2542
10 000 Kč limit (23.12.2019 22:10:04) 354
9 500 Kč 23.12.2019 22:10:05 5536
9 000 Kč limit (23.12.2019 16:07:10) 354
8 500 Kč 23.12.2019 16:07:11 5918
8 000 Kč limit (22.12.2019 15:50:32) 354
7 500 Kč limit (22.12.2019 15:50:31) 6147
6 500 Kč limit (22.12.2019 15:50:17) 354
6 000 Kč limit (22.12.2019 15:50:16) 6147
2 500 Kč limit (22.12.2019 15:35:26) 354
2 400 Kč limit (22.12.2019 13:40:30) 6147
2 300 Kč 22.12.2019 13:40:31 51
2 200 Kč limit (22.12.2019 11:12:15) 6147
2 100 Kč 21.12.2019 20:54:45 2752
2 000 Kč limit (21.12.2019 20:54:29) 5215
2 000 Kč 21.12.2019 20:54:30 2752
1 900 Kč limit (21.12.2019 8:43:15) 5215
1 800 Kč 21.12.2019 7:45:04 2216
1 700 Kč 21.12.2019 1:35:03 5215
1 600 Kč 20.12.2019 23:46:47 2734
1 500 Kč 20.12.2019 23:08:04 5215
1 400 Kč 20.12.2019 22:51:53 604
1 300 Kč 20.12.2019 22:36:19 5215
1 200 Kč 20.12.2019 21:36:35 318
1 100 Kč 20.12.2019 21:19:51 5215
1 000 Kč 20.12.2019 21:12:30 849
900 Kč 20.12.2019 20:53:19 2533
800 Kč 20.12.2019 20:47:11 5215
700 Kč 20.12.2019 20:37:45 2533