Václav Špála - Zátiší s ovocem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 14x15 cm. Monogramováno vpravo dole V.Š. 45. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
29855. Zátiší s ovocem
Dražba ukončena:28.03.2019 20:33:09
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:95 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
95 000 Kč 28.03.2019 20:28:09 849
90 000 Kč 16.03.2019 11:25:19 226
85 000 Kč 04.03.2019 17:24:08 849
80 000 Kč 04.03.2019 7:41:49 2216
75 000 Kč 03.03.2019 23:40:41 849
70 000 Kč limit (03.03.2019 23:40:35) 2734
70 000 Kč 03.03.2019 23:40:36 849
65 000 Kč limit (03.03.2019 23:27:59) 2734
60 000 Kč limit (02.03.2019 5:57:56) 849
60 000 Kč 02.03.2019 5:57:57 2216
55 000 Kč limit (02.03.2019 5:57:48) 849
50 000 Kč limit (02.03.2019 5:57:47) 2216
41 000 Kč limit (02.03.2019 5:57:27) 849
40 000 Kč 02.03.2019 5:57:28 2216
39 000 Kč limit (01.03.2019 21:13:53) 849
38 000 Kč 01.03.2019 21:13:54 2001
37 000 Kč 01.03.2019 13:44:04 849
36 000 Kč 01.03.2019 12:59:26 2970
35 000 Kč limit (01.03.2019 5:36:08) 849
35 000 Kč limit (01.03.2019 5:36:09) 2216
5 000 Kč limit (28.02.2019 23:12:28) 849