Václav Šprungl - Noční kytice

Olej na plátně, 55x33 cm. Signováno vpravo dole V. Šprungl. Rámováno.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1926 – 1993
Malíř, grafik. Studoval grafickou školu a VŠUP u K. Svolinského. Do r. 1969 pracoval jako svobodný umělec, byl členem Svazu umělců. V r. 1969 odešel do emigrace do Švýcarska. Jeho práce byly ovlivněny německým expresionismem (Lionel Feininger). Zabýval se rovněž návrhy divadelních kostýmů a výpravy, návrhy poštovních známek a ilustrací knih. Zemřel ve švýcarském Langenbruchu.

Václav Šprungl
152366. Noční kytice
Dražba ukončena:28.01.2026 20:18:21
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč