Václav Trefil

51991. Abstrakce

popis: Olej na plátně, 50x60 cm. Nesignováno. Rámováno.

pozn.: Malba poškozena. Rám mírně poškozen. Vzadu pozůstalostní razítko. Drobná prasklina uprostřed, neodborně restaurováno.

o autorovi: 1906, Přerov-Henčlov – 1906, Praha
Český ilustrátor, grafik, malíř, pedagog a typograf. V letech (1925 – 1931) studoval na pražské AVU (O. Nejedlý). Členem ČFVU, Syndikátu výtvarníků československých či SVU Aleš. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpající z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč.

dražba ukončena: 29.10.2020 22:28:57

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč