Václav Trefil

45097. Zátiší s ovocem

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 21x30 cm. Signováno vlevo dole V. Trefil. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1906, Přerov-Henčlov – 1906, Praha
Český ilustrátor, grafik, malíř, pedagog a typograf. V letech (1925 – 1931) studoval na pražské AVU (O. Nejedlý). Členem ČFVU, Syndikátu výtvarníků československých či SVU Aleš. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpajících z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 1 hodin

konec dražby: 27.05.2020 19:39:00

vyvolávací cena: 600 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 600 Kč

600 Kč 06.05.2020 11:13:14 5336