Olej na kartonu, 70x49 cm, signováno vpravo dole Veno Veselý 1942, rám.
1879, Řivna
Studoval v Mnichově. Nejprve se vzdělával na soukromé škole a od roku 1907 je žákem mnichovské akademie (prof. L. Löfftz a prof. A. Janke). Roku 1817 se vrací do Čech a tvoří v Pardubicích. Studijně vycestoval do Tyrolska, Itálie, Švýcarska, Španělska i Francie. Vytvořil řadu obrazů měst ze severovýchodních Čech.