Veno Veselý - Akt s obrazem

Olej na kartonu, 70x100 cm. Signováno vpravo dole Veno Veselý. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

Nejdelší strana: 118 cm

Kvalitní český krajinář Veno Veselý zde představuje velmi zdařilého zástupce své figurální tvorby. Na obraze zachycuje nahý ženský akt v pohybu těla přetočeném směrem od diváka, který dává vyniknout ladným plynulým křivkám dívčiných boků a hýždí. Pohled žena upírá před sebe na stěnu, kde se nachází obraz s kyticí. Jednoznačnou předností díla je harmonicky sladěná barevnost, ve které Veselý spojuje chladné odstíny bohatě zřasené draperie, na které se objevují odlesky teplého světla. Mistrně je naznačen odstín modelčiny pleti, který zdůrazňuje měkkost a hladkost těla. Pozornost je třeba věnovat i rukopisu, který na kartonu ponechává znatelné stopy práce se štětcem, přesto nenarušuje realistický dojem ze scény. Jedná se o dílo zdatného malíře, které se vyznačuje vysokou výtvarnou i estetickou kvalitou.

o autorovi: 1879-1953

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

115609. Akt s obrazem
Zbývá:11 dnů, 5 hodin
Konec dražby:29.05.2024 22:43:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 500 Kč