Veno Veselý - Chalupy u řeky

Olej na kartonu, 47x63 cm. Signováno vpravo dole Veno Veselý. Rámováno.

o autorovi: 1879, Řivno
Studoval v Mnichově. Nejprve se vzdělával na soukromé škole a od roku 1907 je žákem mnichovské akademie (prof. L. Löfftz a prof. A. Janke). Roku 1917 se vrací do Čech a tvoří v Pardubicích. Studijně vycestoval do Tyrolska, Itálie, Švýcarska, Španělska i Francie. Vytvořil řadu obrazů měst ze severovýchodních Čech.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

307666. Chalupy u řeky
Dražba ukončena:23.02.2021 20:23:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč