Olej na kartonu, 47x63 cm. Signováno vpravo dole Veno Veselý. Rámováno.
o autorovi: 1879, Řivno
Studoval v Mnichově. Nejprve se vzdělával na soukromé škole a od roku 1907 je žákem mnichovské akademie (prof. L. Löfftz a prof. A. Janke). Roku 1917 se vrací do Čech a tvoří v Pardubicích. Studijně vycestoval do Tyrolska, Itálie, Švýcarska, Španělska i Francie. Vytvořil řadu obrazů měst ze severovýchodních Čech.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.