Viktor Oliva

35079. Šlechtic s pohárem

popis: Olej na kartonu, 50x36 cm. Signováno vpravo dole Oliva. Rám.

o autorovi: 1861-1928
Narodil se v Novém Strašecí. Studoval AVU v Praze u prof. Sequense, poté v Mnichově. Pracoval pro Ottovo nakladatelství. Ve své tvorbě se věnoval potrétům, salónním žánrům, ale i krajinomalbě. Je autorem nástěnných maleb na pražském Žofíně, v Měšťanské besedě v Plzni i jinde. Ve svých kresbách a ilustracích tvořil ve stylu secese.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000

zbývá: 37 dnů, 8 hodin

konec dražby: 25.09.2019 19:37:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 3 700 Kč