Viktor Rolín

304937. Z Náchodska

popis: Olej na kartonu, 40x51 cm. Signováno vlevo dole V. Rolín. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887, Varšava, Polsko - 1942, Mauthausen, Rakousko
Student akademií v Petrohradě a Mnichově (prof. Samberger). V období první světové války tvořil v Rusku zátiší, podobizny a krajiny. Jeho nejznámější krajinomalby pocházejí například z pobřeží Černého moře a ze Sevastopole. Kromě malby květinových zátiší tvořil i zátiší s ovocem a ulovenou zvěří. V grafické tvorbě se nechával inspirovat především Prahou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 75.000 Kč.

dražba ukončena: 24.05.2020 20:30:37

vyvolávací cena: 900 Kč

vydraženo za: 5 500 Kč