Viktor Stretti - Dáma s červeným náhrdelníkem

Olej na kartonu, 60x50 cm. Signováno vpravo nahoře Viktor Stretti 1950. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 78 cm

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

120115. Dáma s červeným náhrdelníkem
Zbývá:20 dnů, 16 hodin
Konec dražby:07.08.2024 20:15:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 09.07.2024 19:08:14 11279