Viktor Stretti - Dívka s košíky

Lept, 12x6 cm. Signováno tužkou vpravo dole Viktor Stretti a v tisku V. Stretti 99. Paspartováno.

Pozn.: Restituce Národní galerie, Waldesova sbírka.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

83092. Dívka s košíky
Dražba ukončena:14.09.2022 20:41:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 600 Kč