Viktor Stretti - Havelský trh

Lept, 43x39 cm. Signováno tužkou vpravo dole Viktor Stretti a vpravo dole v tisku Viktor Stretti. Datováno. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 66 cm

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

120142. Havelský trh
Dražba ukončena:07.08.2024 20:49:23
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč