Viktor Stretti - Na zámku v Blatné

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 62x44 cm. Signováno vpravo dole Viktor Stretti 1903 (po 54 letech věnuje V.S. 10. II. 1957) Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Malba odborně vyčištěná. Pozdější ateliérová signatura.

Nejdelší strana: 78 cm

 

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
114092. Na zámku v Blatné
Dražba ukončena:24.04.2024 20:10:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč limit (24.04.2024 20:04:45) 2381
14 000 Kč 24.04.2024 20:04:46 12709
13 000 Kč limit (24.04.2024 19:59:15) 2381
12 000 Kč limit (24.04.2024 19:59:14) 11023
9 500 Kč limit (24.04.2024 19:56:33) 11023
9 000 Kč 24.04.2024 19:56:34 12709
8 500 Kč limit (24.04.2024 19:56:04) 11023
8 000 Kč 24.04.2024 19:56:05 12709
7 500 Kč limit (24.04.2024 19:54:26) 11023
7 000 Kč 24.04.2024 19:52:03 12709
6 500 Kč 24.04.2024 19:36:44 2381
6 000 Kč 24.04.2024 18:48:08 12709
5 500 Kč limit (24.04.2024 18:47:44) 12708
5 000 Kč 24.04.2024 18:47:45 12709
4 900 Kč limit (24.04.2024 18:47:38) 12708
4 800 Kč 24.04.2024 18:47:39 12709
4 700 Kč limit (24.04.2024 18:47:26) 12708
4 600 Kč 24.04.2024 18:47:27 12709
4 500 Kč limit (24.04.2024 17:44:54) 12708
4 400 Kč limit (24.04.2024 17:44:29) 12709
4 300 Kč 24.04.2024 17:44:30 12708
4 200 Kč 24.04.2024 13:31:51 12709
4 100 Kč 24.04.2024 12:23:06 582
4 000 Kč 23.04.2024 20:23:15 2381
3 900 Kč 23.04.2024 20:03:44 12709
3 800 Kč 23.04.2024 16:21:19 2381
3 700 Kč 21.04.2024 22:00:20 12709
3 600 Kč 21.04.2024 8:38:22 279
3 500 Kč limit (21.04.2024 8:38:15) 12709
3 500 Kč 21.04.2024 8:38:16 279
3 400 Kč limit (18.04.2024 13:32:53) 12709
3 300 Kč 18.04.2024 13:32:54 2710
3 200 Kč 02.04.2024 12:57:17 12709
3 100 Kč 30.03.2024 9:25:27 8335
3 000 Kč 30.03.2024 8:09:21 8462