Viktor Stretti - Na zámku v Blatné

Olej na kartonu, 62x44 cm. Signováno vpravo dole Viktor Stretti 1903 (po 54 letech věnuje V.S. 10. II. 1957) Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Malba odborně vyčištěná. Pozdější ateliérová signatura.

Nejdelší strana: 78 cm

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

posouzeno znalcem
114092. Na zámku v Blatné
Zbývá:9 dnů, 2 hodin
Konec dražby:24.04.2024 20:10:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč