Viktor Stretti

52252. Oslavy na Václavském náměstí

popis: Litografie, 47x39 cm. Signováno vpravo dole Viktor Stretti. Volný list.

Pozn.: Okraje papíru mírně poškozeny.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studia na AVU (prof. Ženíšek). Od roku 1898 studuje v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Učil se rovněž v ateliéru grafické školy Petra Halma. Procestoval Belgii, Holandsko, Francii i Normandii a několikrát byl také v Itálii. Během působení na našem území ho nejvíce uchvátila Praha, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie. Maluje podobizny (T.G.M., E. Beneš,...), zátiší, genry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval krajiny z mořského pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvoří také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé,...). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

zbývá: 18 dnů, 17 hodin

konec dražby: 11.11.2020 19:58:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 500 Kč

500 Kč 23.10.2020 12:39:03 7315