Viktor Stretti - Ostende

Olej na kartonu, 45x55 cm. Signováno vpravo dole Viktor Stretti 1921. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu autorský přípis: Drahému příteli Járovi: ve vzpomínkách na jeho účast na moji "jubilejní" výstavu na jaře 1953 v Mánesu a na různých jejich důsledcích, Viktor Stretti, Vánoce 1953.

Nejdelší strana: 67 cm

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

top posouzeno znalcem
120103. Ostende
Zbývá:20 dnů, 16 hodin
Konec dražby:07.08.2024 20:03:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:23 000 Kč