Viktor Stretti - Portrét pana Karáska

Kresba, 39x30 cm. Signováno dole uprostřed s věnováním Viktor Stretti 1950 a monogramováno vpravo dole V.S. 1950. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 56 cm

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

posouzeno znalcem
120101. Portrét pana Karáska
Zbývá:20 dnů, 16 hodin
Konec dražby:07.08.2024 20:01:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 100 Kč

1 100 Kč 12.07.2024 10:22:15 13381
1 000 Kč 09.07.2024 19:06:24 11279