Viktor Stretti - Praha

Soubor 4 litografií v původních deskách; desky: 51x38 cm; všechny litografie: 30x39 cm, signovány Viktor Stretti, volné listy.

Pozn.: Desky mírně prohnuty.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

13984. Praha
Dražba ukončena:15.11.2017 18:49:00
Vyvolávací cena:400 Kč
vydraženo za:2 800 Kč