Viktor Stretti - Praha

Obsahuje 6 litografií Viktora Strettiho, všechny 30x38 cm, signovány Viktor Stretti. Vydala Družstevní práce 1948.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

16208. Praha
Dražba ukončena:15.02.2018 19:08:33
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč