Viktor Stretti - Pražské panorama

Litografie, 30x38 cm. Signováno vpravo dole tužkou Viktor Stretti, monogramováno vlevo dole v tisku V.S. 1948. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen, papír mimo tiskovou část zašpiněn.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

44663. Pražské panorama
Dražba ukončena:14.05.2020 21:11:45
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč