Vilém  Plocek - Jarní večer na řece

Tempera 37x57 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1969. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Přiloženo osvědčení o původu originálu a brožura o díle Viléma Plocka.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

41209. Jarní večer na řece
Dražba ukončena:27.02.2020 22:48:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 600 Kč