Vilém  Plocek - Nákladní loď

Tempera, 36x58 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1978. Pasparto.

Nejdelší strana: 70 cm

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

153920. Nákladní loď
Zbývá:8 dnů, 14 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:24:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 200 Kč