Vilém  Plocek - Podvečer na řece

Tempera, 50x69 cm, signováno vpravo dole Vilém Plocek 1971, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen, pasparta znečištěna, zezadu autorský štítek a razítko.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

15687. Podvečer na řece
Dražba ukončena:25.01.2018 19:37:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 900 Kč