Vilém  Plocek - Večer na řece

Kombinovaná technika, 31x40 cm, signováno vpravo dole Vilém Plocek, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Pochází z pozůstalosti spisovatele Bohumila Hrabala.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

13999. Večer na řece
Dražba ukončena:15.11.2017 19:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 700 Kč