Vilém Plocek

307722. Vzrostlý strom

popis: Kresba, 27x51 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Vilém Plocek. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuších, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

dražba ukončena: 02.03.2021 20:01:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 600 Kč

600 Kč 20.02.2021 19:44:13 1101
500 Kč 20.02.2021 14:02:19 7723