Vilém Amort - Amorek

Keramika, výška: 36 cm, signováno vpředu Amort.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1864-1913
Narodil se v Kunraticích do sochařské rodiny. Byl bratrancem, strýcem a dědečkem dalších českých sochařů stejného jména. Umělecky formálně vzdělán nebyl. Byl členem Umělecké besedy, SVU Mánes a Jednoty umělců výtvarných. Zajímavostí je, že jeho návrh na sousoší Jana Husa pro Staroměstské náměstí zvítězil, přesto nebyl realizován. Ztratil vícero zakázek pro svou konfliktní povahu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč.

11670. Amorek
Dražba ukončena:28.06.2017 19:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč