Vilém Nowak - Kytice ve váze

Olej na plátně, 50x36 cm. Signováno vpravo dole Vilém Nowak. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1886-1997
Narodil se v Mníšku pod Brdy. Studoval v Praze AVU u prof. Thieleho. Později zde sám pedagogicky působil a v roce 1950 byl spoluzakladatelem VŠVU v Bratislavě, kde následně vyučoval. Ve své tvorbě prošel vývojem různých proudů, v krajinomalbě nejčastěji zobrazoval Polabí a ke konci života také okolí Prahy poblíž Vltavy. Koncem 50. let maloval kromě portrétů žen, také portréty představitelů doby. Vedle malby se věnoval grafice, zejména barevné litografii. Je zastoupen ve sbírkách NG v Praze a mnohých dalších.

Vilém Nowak
45458. Kytice ve váze
Dražba ukončena:28.05.2020 21:46:12
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč