Vilém Wünsche

49115. Horník s kahanem

popis: Olej na plátně, 46x33 cm. Signováno vpravo dole V. Wünsche. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1900-1984
Narodil se v Šenově. Malířství nejprve studoval ve večerních kurzech a pracoval v dole, poté odešel do Prahy na UMPRUM a AVU, kde byl žákem prof. Švabinského. Jako stipendista studoval v Paříži. Za II. světové války byl v koncentračním táboře v Osvětimi, což mu bylo později inspirací k vytvoření cyklu obrazů. Většinou námětů své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. Jeho díla jsou mimo jiné ve sbírkách NG v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 6 hodin

konec dražby: 30.09.2020 19:49:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 100 Kč