Vincenc Beneš

34359. Národní divadlo

popis: Litografie, 31x40 cm, signováno vpravo dole V. Beneš. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1883 - 1979
Narodil se ve Velkých Lišicích u Chlumce nad Cidlinou. Studoval nejprve UMPRUM u prof. Dítěte a Lišky, pak přestoupil na AVU do krajinářského ateliéru prof. Ottenfelda. S Otakarem Nejedlým založil v Praze soukromou malířskou školu. Účastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Připojil se ke skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.

dražba ukončena: 18.09.2019 19:21:57

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč