Vincenc Beneš

61612. Rozlehlá krajina s řekou

popis: Litografie, 34x50 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Beneš 46. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1883 - 1979
Narodil se ve Velkých Lišicích u Chlumce nad Cidlinou. Studoval nejprve UMPRUM u prof. Dítěte a Lišky, pak přestoupil na AVU do krajinářského ateliéru prof. Ottenfelda. S Otakarem Nejedlým založil v Praze soukromou malířskou školu. Účastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Připojil se ke skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka, později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.

dražba ukončena: 27.06.2021 20:14:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 800 Kč