Vincenc Beneš

51754. Váza s vlčími máky

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole V. Beneš. Rámováno.

pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1883 - 1979
Narodil se ve Velkých Lišicích u Chlumce nad Cidlinou. Studoval nejprve UMPRUM u prof. Dítěte a Lišky, pak přestoupil na AVU do krajinářského ateliéru prof. Ottenfelda. S Otakarem Nejedlým založil v Praze soukromou malířskou školu. Účastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Připojil se ke skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.

dražba ukončena: 28.10.2020 22:02:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 18 000 Kč