Vladimír Boudník - Ezopovy bajky

Strukturální grafika, 19x37 cm. Nesignováno. Volný list.

Pozn.: Papír mimo tiskovou plochu mírně poškozen.

o autorovi: 1924-1968
Narodil se v Praze. Vyučil se nástrojařem a poté vystudoval Státní grafickou školu v Praze. Ve spojení se svým řemeslem zůstal a nacházel v něm inspiraci i materiály pro svou tvorbu. Založil vlastní umělecký směr, tzv. explosionalismus. S velkým předstihem ohlásil nástup informelu. Zemřel tragicky při jednom ze svých experimentů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 100 000 Kč

26735. Ezopovy bajky
Dražba ukončena:17.01.2019 21:23:33
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 500 Kč