Vladimír Boudník - Ryba

Grafický list, 6x9 cm, signováno vpravo dole Boudník 58, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1924-1968
Narodil se v Praze. Vyučil se nástrojařem a poté vystudoval Státní grafickou školu v Praze. Ve spojení se svým řemeslem zůstal a nacházel v něm inspiraci i materiály pro svou tvorbu. Založil vlastní umělecký směr, tzv. explosionalismus. S velkým předstihem ohlásil nástup informelu. Zemřel tragicky při jednom ze svých experimentů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 100 000 Kč

16195. Ryba
Dražba ukončena:15.02.2018 18:53:15
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč