Vladimír Míčko - Nosič vody

Olej na plátně, 100x85 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 110 cm

Předložená olejomalba „Nosič vody“, je typickým příkladem tvorby Vladimíra Míčka, která se charakterizuje expresivním malířským rukopisem a výrazným barevným koloritem. Dominantu kompozice tvoří samotná postava nosiče, který se vymezuje na jasném zeleném pozadí, které kontrastuje s modrou barvou oblohy. Postava muže postrádá rysy obličeje, proto se jedná o určitou anonymitu zobrazené postavy, jenž zasazuje kompozici do tajemné atmosféry. Tato mystická nálada je podpořená stromem v prvním planu kompozice, na jehož suchých větvích sedí vrána. V pozadí kompozice vidíme vesnici, která uzavírá obrazový prostor. Osobitý malířský rukopis a hluboce promyšlená kompozice tvoří toto dílo jednoznačně kvalitní ukázkou domácího umění 20. století, která nesmí uniknout pozornosti současného sběratele.

o autorovi: 1941 - 2010

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč

100513. Nosič vody
Dražba ukončena:31.08.2023 21:53:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč